הגשת עבודות אמנות - קולות קוראים, מלגות, רזידנסי

אמנות מחברת בין אנשים חושבים ומשום שכך היא תמיד נשארת רלוונטית, אבל זו לא הסיבה היחידה שבגללה אנחנו כאן. אם אתם אמנים פלסטיים, צלמים, אמני וידאו-ארט, אנימטורים, מעצבי מוצר, כוריאוגרפים ואפילו משוררים שמעוניינים לחשוף את העבודות שלהם לקהל הרחב – אתם צריכים לקרוא את המאמר הזה. 

 

אני יודעת שזה נשמע כמו קלישאה אבל הקריירה האמנותית שלכם תלויה אך ורק בכם. עכשיו לפני שאתם משתבללים אל תוך הפוך שלכם בחושך וזולגים את עצמכם לדעת על שום מר גורלכם שימו לב - העובדה שהקריירה האמנותית שלכם תלויה אך ורק בכם, זה כנראה הדבר הכי טוב שיכולתם אי פעם לחלום עליו או לבקש אותו. או במילים אחרות, נולדתם למאה הנכונה ביותר!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אפשר לומר הרבה דברים על המאה ה-21 על כל היתרונות והחסרונות שבה, אבל מה שברור זה שהעידן המגה-אולטרה-גלובלי הזה, מאפשר לכם כאמנים לפרוץ באופן עצמאי ובלתי תלוי. איך? כי נכון להיום יש לכם בהישג יד את כל הכלים שאתם צריכים כדי להתפתח. שלא כמו בעבר, היום אתם לא תלויים באיש יחסי ציבור שעולה לכם ים של כסף, אתם לא צריכים את חסדיהם של עיתונאים מפוקפקים בעלי אינטרסים, ואתם בטח ובטח שלא צריכים טובות מעורכי מגזינים נפוחים הדוגלים בנפוטיזם. אתם יכולים להגיש ולהנגיש את עצמכם כאמנים יוצרים - כמו שאתם באמת - את העבודות שלכם והיצירתיות שבכם לקהל הרחב באופן ישיר וללא גורמים מתווכים. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללמוד איך אתם עושים את זה ובשביל זה אני כאן. אמנות היא המקצוע שלכם. בחרתם בה או שהיא בחרה בכם... זה לא משנה כרגע. אתם והאמנות שלכם משלבים ידיים כבר שנים אז למה לא להתחיל ללמוד גם ללכת ביחד. כאמנים אני ממליצה לכם תמיד לשאוף להרחיב את הידע שלכם על האופציות שפתוחות בפניכם במדיום שבו אתם מציגים. ישנם כיום אינספור סוגי מלגות ומענקים המוצעים לכם, אתם יכולים לחבור לפרויקט קיים ולהשפיע משם, אתם יכולים לגשת להצעת רזידנס (שהות אמן) או להגיש את העבודות שלכם להצגה כהגשה לקולות קוראים בנושאים שונים. השמים הם הגבול. באמת. כל מה שאתם צריכים זה אינטרנט, סבלנות, התמדה וכוח רצון.  

 

תכירו את אתרי הקולות הקוראים ואת מאגרי החיפוש לתכניות הרזידנסי, תכירו את המענקים ואת הפרסים ותמיד תהיו עם היד על הדופק. הגשת מועמדות היא תהליך שלא קורה ביום אחד. אני בטח שלא מחדשת לכם כלום ובכל זאת, זו ריצה למרחקים ארוכים. עליכם למצוא נושא שמדבר אליכם או על העבודות שלכם ואז לרכז את החומרים להגשה (שכוללים לרוב את העבודות עצמן לצד הצהרת אמן, ביוגרפיה ופורטפוליו, טקסט מלווה). דבר חשוב ביותר שאני ממליצה לכם לא לדלג עליו הוא הטקסט המלווה. תשקיעו בו שיהיה כתוב בצורה יפה, בעברית או באנגלית תקינה. עם טקסט טוב אתם מכבדים את מי שאתם ואת מה שיצרתם ובנוסף מעבירים את המסרים של העבודות שלכם באופן ברור. תוכלו לקרוא כאן עוד על היתרונות שבכתיבת טקסטים לעבודות אמנות. לפני ההגשה אתם יכולים להתייעץ עם מישהו, איתי או אם כל אדם שאתם סומכים על דעתו, או שאתם יכולים גם פשוט ללכת עם תחושת הבטן והאינטואיציה שלכם. תדעו שתקבלו הרבה "לא" בדרך וזה בסדר, אל תתייאשו. תאמינו בעצמכם ובדרך שהובילו אתכם בה.

אל תתייאשו - תאמינו בעצמכם ובדרך שהובילו אתכם בה!